آشنایی کامل با پرورش بلدرچین
مزایای پرورش بلدرچین

مزایای پرورش بلدرچین :

از مهمترین مزایای پرورش بلدرچین گوشتی و تخمگذار اینست که پرنده ای ریز جثه با دوره بلوغ بسیار کوتاه می باشد. بطوریکه یک جوجه بلدرچین در عرض ۴۰ الی ۵۰ روز به یک بلدرچین بالغ تبدیل شده و آماده تخم گذاری و کشتار است. بنابراین دوره بازگشت سرمایه و سود پرورش بلدرچین گوشتی و تخمگذار سریع خواهد بود. در حالی که یک مرغ برای شروع تخم گذاری حداقل به ۶ ماه زمان نیاز دارد.

بازارتمام کشور و کشورهای همسایه
نوع پرورشخانگی و صنعتی
شرایط آب و هواتمام مناطق ایران
فضای کاراز یک متر تا هر چقدر
ارزش غذاییبسیار عالی و با ارزش
مدیریتآسان
هزینه پرورشکم
درآمد و سودعالی و زودبازده

خواص گوشت بلدرچین :

گوشت بلدرچین منبع خوب نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم و غنی از ویتامین‌های 1 B 2 ،B ، و 6 B است.

لذا وجود این عناصر معدنی و ویتامین‌ها در گوشت بلدرچین موجب شده که برای امراضی چون آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی‌های روانی، عقب‌افتادگی جسمی و همچنین بی‌خوابی داروی معجزه‌آسایی محسوب شود.

به همین دلیل در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای افراد مسن و از کارافتاده که احتیاج مبرمی به بازیابی سلامت و شادابی روحی و جسمی دارند مصرف گوشت این پرنده را تجویز می‌کنند که باعث رونق پرورش بلدرچین گوشتی شده است.

خصوصیات و ویژگیهای پرورش بلدرچین :

بلدرچین ها دارای ویژگیهای منحصر به فردی هستند که آنها را از سایر طیور متمایز کرده و صنعت پرورش بلدرچین را یه یکی از سود آورترین صنایع بدل کرده است، در ذیل به برخی از این ویژگیها اشاره کوتاهی خواهیم داشت:

سرعت بالای رشد بلدرچین :

سرعت بالای رشد در این پرنده بسیار قابل توجه و در حدود 2.5 تا 3.5 برابر سایر طیور است. بلدرچین ها عموما در 35 تا 45 روزگی به وزن 180 تا 220 گرم رسیده و آماده کشتار می شوند. ضمن اینکه سن بلوغ نیز در حدود 7-8 هفتگی است.

سن پائین بلوغ جنسی بلدرچین :

سن پائین بلوغ جنسی: این پرندگان در 6-5 هفتگی قادر به تخمگذاری شده و در 8-7 هفتگی به بلوغ کامل جنسی رسیده و آمادگی تولید مثل پیدا می کنند.

فاصله نسلی کوتاه بلدرچین :

فاصله نسلی کوتاه، که اعمال برنامه های اصلاح نژادی را در پرورش بلدرچین به خوبی امکان پذیر می سازد.

میزان تخمگذاری بالا بلدرچین :

میزان تخمگذاری بالا، بلدرچینها به طور معمول سالانه در حدود 80 – 60 عدد تخم می گذارند اما در اسارت و با اعمال برنامه های مدیریتی قوی در زمینه تغذیه و نوردهی مصنوعی پرورش بلدرچین می توانیم این رقم را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داده و به عدد 250 عدد تخم در سال دست پیدا کنیم.

جهت دریافت مشاوره پرورش بلدرچین و خرید جوجه و نیمچه بلدرچین با ما تماس بگیرید.
گروه علمی تحقیقاتی ارگانیک پروران طبرستان
با مدیریت : دکتر ایمان قناعت

011-44272480
011-44292755
0903-6166003